خانه > مجله دندانپزشکی > اخبار داخلی > ابرقهرمان دندانپزشکی را بشناسید

ابرقهرمان دندانپزشکی را بشناسید

تولد: ۱۷ نوامبر ۱۹۴۷

وفات: ۴ژانویه ۲۰۱۷

تحصیلات
دانشگاه دانشکده دندانپزشکی دیترویت (D.D.S. 1973)
دانشگاه دندانپزشکی پیتزبورگ  (M.S. 1989)

شغل

متخصص پروتز، مخترع، کارآفرین

شناخته شده برای
از بنیانگذاران شرکت ایمپلنت BioHorizons و بنیانگذار موسسه کارل میش

 

کارل میش  یک متخصص پروتز آمریکایی بین المللی که برای کمک های بالینی و علمی خود به حوزه دندانپزشکی ایمپلنت شناخته شده بود. وی با درجه عالی در سال ۱۹۷۳ از دانشگاه دانشکده دندانپزشکی دیترویت فارغ التحصیل شد. او گواهی پروتز، گواهی ایمپلنتولوژی و مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه پیتزبورگ دندانپزشکی دریافت کرده است. دانشگاه YEDITEPE در استانبول، ترکیه و دانشگاه داویلا کارول پزشکی و داروسازی در بخارست، رومانی هرکدام مدرک دکتری (CAUSA افتخاری) به وی اهدا کرده اند.  افتخارات دیگر او پس از فارغ التحصیلی از جمله دوازده کمک هزینه تحصیلی در دندانپزشکی، از جمله کالج آمریکایی دندانپزشکان، کالج بین المللی دندانپزشکان، انجمن سلطنتی پزشکی، انجمن آمریکایی بیمارستان دندانپزشکی و آکادمی بین المللی دندانپزشکی نیز می دارد. میش  استاد بالینی در گروه پریودنتولوژی و ایمپلنتولوژی دهان ، و مدیر ایمپلنتولوژی دهان (HON) در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تمپل فیلادلفیا، پنسیلوانیا، ایالات متحده آمریکا بود. علاوه بر این دیگر وی به عنوان هیئت امنا در دانشگاه دیترویت جایی که او نیز استادیار در گروه آموزشی پروتزهای دندانی بود خدمت کرده است. او استاد کمکی در دانشگاه میشیگان دانشکده دندانپزشکی در گروه پریودنتیکس / سالمندان و استاد کمکی در دانشکده مهندسی بیومکانیک، در دانشگاه آلاباما در بیرمنگام بود. همچنین مدیر برنامه و رزیدنت  اورال ایمپلنتولوژی در دانشگاه پیتزبورگ دندانپزشکی از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۶ بود. دکتر میش یک عمل خصوصی محدود به جراحی ایمپلنت (پیوند استخوان و قرار دادن پروتز) و پروتز را برای بیش از ۳۰ سال حفظ کرده بود. اینکار قبلا در بورلی هیلز، میشیگان انجام می شد. 

misch

در سال ۱۹۹۹، به نوشتن کتاب، سه نسخه از ایمپلنت دندانپزشکی پرداخت(الزویر)، که تبدیل به یک کتاب درسی بسیار محبوب شد و به ۹ زبان، از جمله، ژاپنی، اسپانیایی، پرتغالی، ترکی،  ایتالیایی کره ای و … ترجمه شده است. او همچنین کتاب پروتز ایمپلنت دندانی (الزویر) را نوشته است. او بیش از ۲۵۰ مقاله منتشر کرده بود و بارها و بارها در هر ایالت در ایالات متحده و در ۴۷ کشور در سراسر جهان سخنرانی داشته است. 

2247156

در سال ۱۹۸۴، میش موسسه بین المللی ایمپلنت  یا Misch International Implant Institute”(MIII) را در  بورلی هیلز، میشیگان، تاسیس کرد که به عنوان یک زنجیره یک سال برای آموزش ایمپلنت خدمت کرده است.  در حال حاضر مکان این موسسه در فلوریدا و نوادا است. در طول سال ها، MIII  در برزیل، کانادا، فرانسه، ژاپن، کره، موناکو، اسپانیا و انگلستان بوده است. این برنامه دارای (یا در حال حاضر) انجمن آموزش ایمپلنت اولیه برای شش رزیدنتی تخصصی دانشکده دندانپزشکی میباشد. برنامه ها در هر دو جنبه جراحی و پروتز مراقبت ارائه شده است. میش ۱۶ اختراع ثبت شده دارد و  مخترع سیستم ایمپلنت BioHorizons  بود.  عمل موسسه ایمپلنت بین المللی میش به عنوان یک مرکز آموزشی برای دندانپزشکان به دنبال بهبود مهارت های  دندانپزشکان در این تکنیک است. تا به امروز، بیش از ۴۵۰۰ دندانپزشک را آموزش داده است.

history_implants2

از طریق یک  وابستگی خاص با این موسسه، دانش آموزان سال دوم  کارشناسی ارشد پریودنتولوژی در  دانشکده دندانپزشکی موریس H. کورنبرگ در دانشگاه تمپل حضور و بر اساس برنامه بدون شهریه در شش دوره سه روزه پیشرفته جراحی دهان ایمپلنتولوژی در موسسه میش آموزش داده شدند.

میش بطور پیاپی به عنوان استاد بالینی و مدیر ایمپلنتولوژی دهان در گروه پریودنتولوژی در دانشکده دندانپزشکی منصوب شده بود.

misch-dental-implant-surgicial-fellow-jb

درباره ی دکتر فدایی

همچنین ببینید

معرفی شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران

ماهنامه گنجینه دندانپزشکی در شماره اخیر خود مصاحبه ای باشرکت دانش بنیان سُها ترتیب داده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *