خانه > مجله دندانپزشکی > اخبار داخلی > ارزیابی مثبت نماینده وزارت بهداشت از ارایه خدمات دندانپزشکی در فارس

ارزیابی مثبت نماینده وزارت بهداشت از ارایه خدمات دندانپزشکی در فارس

عضو شورای سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مراکز مختلف ارایه دهنده خدمات سلامت دهان و دندان در فارس بازديد و این خدمات را مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شيراز، دکتر “محمدحسین خوشنویسان” در حاشيه بازديد از مراكز ارائه دهنده خدمات دندان‌پزشكي در شيراز، گفت: با پیشنهاد و حمایت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، طرح تحول سلامت دهان از سال ۹۴ آغاز شد و نزدیک به دو سال است که از اجرای آن می‌گذرد.

او در خصوص توجه شورای سلامت وزارت بهداشت به موضوع سلامت دهان و دندان، ادامه داد: شورای سلامت وزارت بهداشت، افرادی را که عضو این شورا هستند مامور کرده است تا بازدیدهایی از استان های مختلف داشته باشند و گزارشی از فعالیت های انجام شده و در حال اجرا، تهیه کنند.

خوشنویسان اضافه کرد: وزارت بهداشت در حوزه سلامت دهان و دندان، اهداف بلندی را تدوین کرده است و امیدواریم به زودی به این اهداف دست یابیم.

عضو شورای سلامت وزارت بهداشت در خصوص هدف نهایی این اقدامات بلندمدت، گفت: هدف این است تا سال ۱۴۰۴ میلادی، تمام جمعیت گروه سنی زیر دوازده سال کشور بدون پوسیدگی دندان باشند؛ چرا که پوسیدگی دندان یکی از مشکلات در همه کشورهای دنیا است و در ایران هم شیوع بسیار بالایی دارد.

او با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت، تاکید کرد: در این طرح تمام تلاش بر این است تا علاوه بر جلوگیری از پوسیدگی دندان، بتوانیم تعداد افرادی که به طور کامل بدون پوسیدگی دندان هستند را افزایش دهیم و از این راه، علاوه بر ارتقای سلامت دهان، ارتقای کیفی در سلامت عمومی هم تامین شود.

خوشنویسان، فعالیت‌های انجام شده در فارس، را بسیار خوب ارزیابی و خاطرنشان كرد: بر اساس برنامه‌هاي تنظيم شده، گروه‌های سنی ۶ تا ۱۲ سال زیر پوشش قرار گرفته‌اند و این فعالیت‌ها کماکان ادامه دارد و اميدواريم هرچه سريع‌تر همه افراد در سطح يك و ۲ خدمات تحت پوشش قرار گيرند.

این عضو شورای سلامت وزارت بهداشت، افزود: در سیستم ثبت الکترونیک که در حال حاضر اجرا می‌شود، تمام خدمات و فعالیت‌ها به صورت روزانه ثبت شده است؛ امیدواریم بتوانیم به صورت همزمان و روزمره شاهد ارتقای خدمات ارایه شده باشیم و در سال‌های آینده گزارش‌های کامل‌تری را در راستای اهداف وزارت بهداشت و ارتقای سلامت و ایمنی مردم و بالا رفتن کیفیت زندگی مردم، داشته باشیم.

دبیر شورایعالی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نيز گفت: در این سفر، از چگونگی ارایه خدمات سلامت دهان و دندان در بخش‌های مختلف استان فارس شامل زرقان، سرچهان کره‌ای، زیان، مزایجان، سوریان، مرکز شهری و مرکز روستایی جای دشت فیروزآباد، بازدید شد.

دكتر شاهرخ قيصري با بیان اینکه گزارش این بازدیدها بر مبنای مصاحبه با دندانپزشکان است، ادامه داد: دفاتر آماری بررسی و از سامانه کنترل بیماری‌های معاونت بهداشتی (HMC) بازدید و پایش عملیات در مراکز بهداشتی درمانی و مراکز جامع سلامت، ارزيابي شد.

درباره ی دکتر فدایی

همچنین ببینید

معرفی شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران

ماهنامه گنجینه دندانپزشکی در شماره اخیر خود مصاحبه ای باشرکت دانش بنیان سُها ترتیب داده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *