خانه > مجله دندانپزشکی > اخبار داخلی > اپلیکیشن دندان ساز ها

اپلیکیشن دندان ساز ها

 محمد مهدی حبیبی، کارشناس پروتز دندانی، خلاء‌های ناشی از اطلاعات جامع در حوزه پروتزهای دندانی را عاملی برای تولید اپلیکیشن دندان سازها دانست و گفت: با توجه به اینکه در زمینه پروتزهای دندانی فعالیت دارم احساس کردم در این بخش نشریه الکترونیکی تحت عنوان اپلیکیشن در حوزه دندان به آن صورت ایده پردازی و طراحی نشده است؛ به همین خاطر تصمیم گرفتم در حوزه پروتزهای دندانی اپلیکیشن دندان سازها را راه‌اندازی کنم.

وی به محتویات این اپلیکیشن اشاره کرد و افزود: قابلیت مجازی بودن و نصب این نوع اپلیکیشن در تلفن همراه باعث شده تا افراد علاقه‌مند به این حوزه، بتوانند هر لحظه با آن در ارتباط باشند و تمام سعی ما این است که از بهترین تکنولوژی روز در این اپلیکیشن استفاده شود که در سه قالب عکس، فیلم و صوت ایده‌پردازی شده است.

این کارشناس پروتزهای دندانی ادامه داد: اپلیکیشن دندان سازها برای هر دو قشر عموم جامعه و علاقه مندان و متخصصین پروتزهای دندان قابل استفاده است که افراد می‌توانند در فضای اینترنت این اپلیکیشن را دانلود کنند.

وی اظهار کرد: مباحثی تحت عنوان ابزارها و دستگاه‌ها و مواد مصرفی در دندان سازی، به زودی در این اپلیکیشن توسط متخصصین گنجانده می‌شود که دانشجویان و پزشکان این حوزه تخصصی و حتی وارد کنندگان و تولیدکنندگان می‌توانند از آن استفاده علمی ببرند همچنین مباحث ارتودونسی، پروتز ثابت و متحرک، پارسیل، ایمپلنت، مواد دندانی و تجهیزات پزشکی از جمله مواردی است که در این اپلیکیشن به آن پرداخته شده است.

مدیر مسئول اپلیکیشن دندان سازها، به واژه‌نامه این اپلیکیشن اشاره کرد و افزود: در این اپلیکیشن سعی شده است به صورت تخصصی مسائل مربوط به دندان سازی و حرف مربوط به دندانپزشکی به طور رایگان در قالب واژه نامه بیدار که در واقع یک دیکشنری است که در دو زبان فارسی و انگلیسی آورده شده و قسمت فارسی زبان ان قابلیت صوت را هم دارد که البته دایره لغات به تدریج به آن اضافه می‌شود.

حبیبی، تصریح کرد: مطالب آموزنده و علمی تخصصی در مورد پروتزهای دندانی و دندان سازی در قالب ماهنامه در این اپلیکیشن گنجانده شده است که افراد می‌توانند به راحتی آن را دانلود کرده و از مطالب آن استفاده بهینه نمایند که بخشی از هزینه‌های کاربران در اختیار یکی از موسسه خیریه قرار می‌گیرد.

این لابراتور ارتودونسی، استفاده از متخصصین و افراد علمی در تهیه و تدوین اخبار این اپلیکیشن را سودمند و مهم تلقی کرد و با بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از اهداف اصلی که ما دنبال می‌کنیم این است که این اپلیکیشن بتواند خلاء‌ها و سوالات ذهنی افراد علاقه مند به حوزه دندان سازی را برطرف کند و به همین منظور از متخصصینی بهره بردیم که از لحاظ علمی از جایگاه قابل قبولی برخوردار هستند.

وی خاطر نشان کرد: به لحاظ پاسخگویی درست به کاربران در این اپلیکیشن سعی شده است از سیستمی استفاده شود که کاربر در هر موقعیت و زمان با شماره همراه خود سوالات خود را مطرح و به صورت پیامکی جواب را حداکثر تا ۲۴ ساعت دریافت کند و این امنیت برای کاربران وجود دارد که شماره تلفن همراه آن‌ها را فقط شخص مدیر مسئول می‌تواند به طور کامل داشته باشد.

این محقق افزود: دانلود لغت نامه و ماهنامه داخل اپلیکیشن بعد از مرحله دانلود و نصب، دیگر نیازی به استفاده از اینترنت ندارد و این قابلیت وجود دارد که کاربران بتوانند بدون داشتن اینترنت از مطالب استفاده کنند.

منبع:خبرگزاری بسیج

درباره ی دکتر فدایی

همچنین ببینید

معرفی شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران

ماهنامه گنجینه دندانپزشکی در شماره اخیر خود مصاحبه ای باشرکت دانش بنیان سُها ترتیب داده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *