خانه > مجله دندانپزشکی > اخبار داخلی > بیماران از دندانپزشک خود چه انتظاری دارند؟

بیماران از دندانپزشک خود چه انتظاری دارند؟

مراقبت از دهان و دندان یک تعهد مادام العمر میان مردم و دندانپزشکان است. برای حفظ دندان ها و داشتن لثه سالم  باید به طور مرتب این همکاری از دو طرف صورت بگیرد. اینکه بتوانید بیماران خود را حفظ کنید یکی از راه هایش کیفیت کار شما و دیگری رضایت بیمار است. در این بخش میخواهیم بخشی از مواردی را که برای جلب رضایت بیمار مهم است بیان کنیم:

۱٫آیا بیماران در مطب شما احساس امنیت میکنند؟

یکی از مواردی که در مطب دندانپزشکان و پزشکان باید رعایت شود برخورد مناسب و دوستانه کارکنان و خود پزشک یا دندانپزشک است. معاینه دندان برای خیلی ها میتواند یک دیدار فوق العاده پر تنش باشد. داشتن دندانپزشک و کارکنان مهربان و دلسوز می تواند به برطرف کردن احساس نگرانی و اضطراب آنها کمک کند. زمانی که برخورد مناسبی میان شما و بیمار صورت بگیرد میتوان انتظار داشت که دوباره او را در مطب خود ببینید. بسیاری از مواردی که ممکن است منجر به بازگشت مجدد بیمار به دندانپزشک شود شکایت آنها از نحوه برخود است.

۲٫ آیا بیمارتان از نحوه کار شما رضایت دارد؟

این یکی از مهمترین موارد بازگشت بیمار به شمار میآید. حرفه ای بودن دندانپزشک در حین کار میتواند خیال یک بیمار مضطرب را راحت کند. در طول درمان هرگز نباید تنش های شخصی و روحی خود را بروز دهید و همچنین عجله کردن برای اتمام کار را فراموش کنید. توصیه میشود صبور باشید و به سوالات بیمار راجع به نحوه کار بر دندانهایش توضیح دهید.

۳٫ آیا مطب شما تمیز و بهداشتی است؟

پاکیزگی مطب دندانپزشک به نوعی بخشی از شخصیت او را تداعی میکند. همیشه این مورد را بررسی کنید: اتاق انتظار تمیز و منظم است؟ اتاق درمان منظم و سازمان یافته است؟  پوشیدن دستکش و روپوش تمیز، استفاده از ماسک، سترون کردن ابزار و تجهیزات و آراسته بودن کارکنانتان از اهمیت بالایی برخوردار است. بعلاوه در بالابردن اعتبار مطب شما نیز ارزشمند است.

۴٫ با بیمارتان راه می آیید؟

برای برقرای یک ارتباط موثر میان بیمار و دندانپزشک یک راه سریع و زود بازده صحبت کردن است. برای کسانی که از دندانپزشکی میترسند روشهای مختلف گفتگو میتواند این ترس را بهتر کنترل کند.

۵٫ آیا به دنبال یادگیری علم روز هستید؟

شاید بپرسید این نکته چقدر برای بیمار میتواند مهم باشد و یا اینکه اصلا بیمار چنین چیزی را از کجا خواهد فهمید؟ پاسخ این سوال را باید اینطور بیان کنم که در دنیای امروز با وجود منابع اطلاعاتی فراوان و گسترش تکنولوژی مردم به دنبال پیشگام شدن با آن هستند. از این رو برای یافتن دندانپزشک هم این نکته را به خاطر دارند. دندانپزشکی یک میدان همیشه در حال تکامل پزشکی است. یادگیری تکنیک های مدرن و ارائه آن به بیمار به بالا بردن کیفیت کار و نتیجه رضایتبخش کمک زیادی میکند.

 

درباره ی دکتر فدایی

همچنین ببینید

دندانپزشکی که بسکتبال را تور کرد

 کیوان ریاعی یکی از بازیکنان جوان بسکتبال ایران است که در این فصل با پیراهن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *