خانه > مجله دندانپزشکی > اخبار داخلی > تحصن دانشجویان دندانپزشکی بوشهر

تحصن دانشجویان دندانپزشکی بوشهر

صبح امروز بیش از ۱۰۰ دانشجوی دندان پزشکی مقابل درب سالن اجتماعات شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تحصن کردند.

این تحصن در اعتراض به مشکلات اساسی تنها کلینیک آموزشی دندانپزشکی در استان بوشهر شکل شکل گرفته است.

این در حالی است که ساعتی پس از آغاز این تحصن، بصری رئیس دانشکده دندانپزشکی به میان دانشجویان معترض رفته و تهدید می کند که اگر این تحصن را ادامه دهید به ضرر شماست و اگر بر سر کلاس حاضر نشوید از نمره پایانی شما کم خواهد شد.

کار به اینجا ختم نشده و رئیس دانشکده دندانپزشکی با سرکوفت زدن به دانشجویان دندانپزشکی، آنها را دانشجویانی ضعیف در عرصه دندانپزشکی خطاب می کند اما دانشجویان معترض با توهین خواندن این سخنان رئیس دانشکده،  خواستار آمدن اقبالی، معاون آموزش دانشگاه در میان دانشجویان معترض شدند که با پاسخ منفی وی روبرو شدند.

نبود امکاناتی همچون یونیت دندانپزشکی، استریل کردن تجهیزات، کمبود آب و دیگر تجهیزات دندانپزشکی باعث شده است که مدت ها این کلینیک با مشکلات خدمات دهی برای دانشجویان و بیماران روبرو بوده است.

به نوشته دانشجونیوز، علاوه بر دانشجویان دندانپزشکی که به علت کمبود تجهیزات پزشکی کلاس های عملی آنها مختل شده است، بیمارانی همه روزه از نقاط مختلف استان برای عمل دندانپزشکی به این کلینیک مراجعه می کنند ولی به علت نبود امکانات لازم دست خالی به شهر خود باز میگردند.

به گفته دانشجویان این کلینیک، بیماران بارها با ابراز ناراحتی اعتراض کرده اند اما با وجود قول مسئولان دانشگاه علوم پزشکی از سال گذشته تا به امروز هیچ گونه اقدام شایسته ای انجام نشده است و کماکان کلینیک دندانپزشکی با کمبود امکانات دست و پنجه نرم می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو با یکی از رسانه های خبری استان در این باره گفت: در جریان این اعتراضات هستم اما نمی دانم با دانشجویان چه برخوردی شده است اما تاکید میکنم هر اعتراضی از سوی دانشجویان در چارچوب قانون و نیازهای آن ها در جهت رشد علمی به حق بوده و من به خواسته های آنها احترام می گذارم.

علیرضا رئیسی اظهار داشت: تنها دلخوری من از این است که ما هفته پیش برای تمام این مشکلات مطرح شده تصمیمات خوبی گرفتیم و به زودی قرار است به مرحله اجرا در آید تا تمام امکاناتی که این دانشجویان نیاز دارند تامین شود و من ضمن احترام به خواسته های دانشجویان، در هفته آینده طی جلسه ای گلایه ها و نیازهای آن ها را خواهم شنید تا در صورت امکان به آن ها رسیدگی شود.

درباره ی دکتر فدایی

همچنین ببینید

معرفی شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران

ماهنامه گنجینه دندانپزشکی در شماره اخیر خود مصاحبه ای باشرکت دانش بنیان سُها ترتیب داده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *