خانه > مجله دندانپزشکی > اخبار داخلی > دندانپزشکی که بسکتبال را تور کرد

دندانپزشکی که بسکتبال را تور کرد

 کیوان ریاعی یکی از بازیکنان جوان بسکتبال ایران است که در این فصل با پیراهن شیمیدر تهران در لیگ حضور داشت و عملکرد خوبی هم از خود به نمایش گذاشت.

او  درباره عملکردش اظهار کرد: زمانی که در دانشگاه‌آزاد بودم و به همراه تیم ملی جوانان به جام جهانی رفتم شرایط خوبی داشتم اما در آن تیم شرایط طوری نبود که زمان خوبی برای بازی کردن در لیگ داشته باشم و بازی کنم. به همین دلیل خیلی نا امید شدم و حتی خواستم بسکتبال را کنار بگذارم و درسم را ادامه دادم. بعد از مدتی متوجه شدم که این مسیر اشتباه است و نباید نا امید شوم. به همین دلیل با انگیزه بیشتر بازگشتم و با شیمیدر در لیگ دسته یک بازی کردم و سال قبل هم در لیگ برتر بودم.

او افزود: پارسال فرصت خوبی در لیگ داشتم اما در مجموع این فصل برایم خیلی بهتر شد و توانستم خودم را نشان بدهم. به طور مثال در یک بازی فصل قبل که برای اولین بار وارد زمین شدم دبل دبل کردم و خیلی خوب بودم اما خب خارجی تیم آمد و محمد ترابی و محمد یوسف‌وند هم بودند و به من زیاد اعتماد نمی‌شد تا به میدان بروم اما در مجموع تجربه‌ خوبی کسب کردم. البته در یک مسابقه هم اصلا خوب نبودم و تا آخر فصل نیمکت نشین شدم.

بازیکن تیم شیمیدر ادامه داد: پیش از شروع این فصل برنامه ریزی کردم تا با قدرت کارم را در مسابقات شروع کنم و به همین دلیل بدنسازی خوبی داشتم. باشگاه هم تصمیم داشت به جوان‌تر ها فرصت بدهد و به همین دلیل با انگیزه بیشتری تمرین می‌کردم. اتفاق خوبی که امسال افتاد این بود که فرصت کار کردن با آقای هاشمی را بدست آوردم. در این فصل آقای هاشمی به من در برهه‌هایی حساس اعتماد کرد و واقعا باعث شد خودم را نشان بدهم. در مسابقه های نخست چند دقیقه به میدان می‌رفتم و بازی می‌کردم و اندک اندک این زمان بیشتر می‌شد. تا اینکه در دیدار برابر اراک آقای هاشمی چند روز از نظر روحی من را تقویت کرد و سپس اعتمادی بزرگ به من کرد و به عنوان بازیکن شروع کننده من را به زمین فرستاد.

او افزود: برابر ۵ هزار تماشاگر و برابر اصغر کاردوست به میدان رفتم و تمام تلاشم را کردم که موثر باشم. خدا را شکر آن بازی را بردیم و همان اعتماد آقای هاشمی باعث شد من واقعا خودم را پیدا کنم و بهتر شوم. در طول فصل سعی می‌کردم از هر فرصت استفاده کنم. بازی به بازی بهتر می‌شدم و سرمربی تیم هم نقاط ضعف من را گوشزد می‌کرد. در کنار این تجربه، حضور در بازی‌های غرب‌آسیا نیز تجربه بسیار خوبی برایم بود و واقعا رشد خودم را روز به روز می‌دیدم.

ریاعی با اشاره به رفتن کوکیناس از تیم تصریح کرد: آقای هاشمی قبل از هر بازی به من روحیه می‌داد. تاکید می‌کرد که باید چه کارهایی در زمین انجام بدهم. با اعتماد به نفس بالا به میدان می‌رفتم و از نظر فنی هم رشد کرده بودم. واقعا کار کردن با آقای هاشمی باعث شد تا این حد از نظر فنی پیشرفت داشته باشم. زمانی هم که کوکیناس از تیم جدا شد من پست ۵ اول تیم بودم. با اینکه می‌دانستم یک خارجی به تیم اضافه می‌شود اما تمرکزم را از دست نمی‌دادم و آقای هاشمی هم اجازه نمی‌داد اعتماد به نفسم را از دست بدهم. آپشا به تیم اضافه شد اما بازهم به من اعتماد می‌شد و همین مساله بود که من را گام به گام جلوتر می‌برد. در مسابقه‌های آخر هم این بازیکن خارجی نبود و من پست پنج تیم بودم و عملکرد خوبی هم داشتم. واقعا جا دارد از کادرفنی تیم که اینقدر به من اعتماد کرده بود تشکر کنم. امسال واقعا برای من سکوی پرتاب در بسکتبال بود.

بازیکن جوان تیم شیمیدر در پاسخ به این سوال که عملکرد تیم در طول فصل را چطور می‌بیند؟ بیان کرد: ما با شرایط خاصی لیگ را شروع کردیم اما گام به گام بهتر شدیم. واقعا روند رو به رشدی داشتیم. با اینکه مثل باقی تیم‌ها سرمایه گذاری نکرده بودیم اما خوب کار کردیم. بازیکنان جوان تیم واقعا تلاش می‌کردند. اگر به عملکرد آنها دقت کنید می‌بینید که تمام جوان‌های شیمیدر در این فصل رشد فوق‌العاده ای داشتند. همه تیم‌ها برابر شیمیدر با قدرت وارد میدان می‌شدند. به گونه‌ای برابر ما رقابت می‌کردند که گویا مدعی اصلی قهرمانی هستیم. این یعنی تیم ما خوب بود و دست کم گرفته نمی‌شد.

او ادامه داد: به نظرم شایسته رسیدن به نیمه نهایی هم بودیم اما برابر شهرداری اراک خدا نخواست که برنده باشیم و بدشانسی آوردیم. اشتباه‌هایی داشتیم که به ما ضربه زد. به طور مثال در طول فصل بازی‌هایی را باختیم که بر جایگاه جدولمان تاثیر گذاشت و باعث شد در پلی‌آف به مشکل بخوریم. اما بازهم می‌گویم که عملکرد تیم با توجه به ترکیب جوانش راضی کننده است. حاصل کار این فصل شیمیدر این بود که بازیکنانی چون امیر حسین آذری،‌ احسان صمدی،‌درو درغوکاسیان، پیام کیانی و خود من رشد کردیم و توانستیم به سطح اول بسکتبال کشور برسیم. این خودش یک اتاق بزرگ است و جا دارد از باشگاه و کادرفنی تشکر کنم.

ریاعی در پاسخ به این سوال که آیا به تیم ملی هم فکر می‌کند؟ بیان کرد: من متولد ۷۳ هستم و ۲۱۲ سانتی‌متر قد دارم. قبلا در اردوی تیم ب و امید بودم اما بعد از تیم ملی جوانان به هیچ اردویی دعوت نشدم. به نظرم حقم بود که حداقل در اردوها حضور داشته باشم. همین مساله هم باعث شد زیاد رشد نکنم اما امسال شرایط فرق می‌کند. من واقعا از نظر فنی رشد کرده‌ام و اعتماد به نفس زیادی دارم. بیشتر از همیشه هم تلاش می‌کنم تا بهتر شوم. می‌دانم در پست پنج بازیکنان فوق‌العاده‌ای داریم اما من تلاشم را می‌کنم که به اردوی تیم ملی دعوت شوم. بودن در کنار آنها هم برای بسکتبال من اتفاق بزرگی است.

این بسکتبالیست که دانشجوی رشته دندانپزشکی هم هست درباره ادامه تحصیل و ورزش حرفه‌ای نیز گفت: قطعا خیلی سخت است که هم در لیگ باشم و هم بتوانم این رشته را ادامه بدهم. رشته‌های پزشکی واقعا دشوار هستند و باید خیلی برایشان وقت بگذارم و من هم تلاش می‌کنم که عقب نمانم. حتی در اردوی تیم ملی جوانان هم که مشغول تحصیل بودم بچه‌ها شاهد هستند که شب‌ها دیرتر می‌خوابیدم یا صبح زود بیدارم می‌شدم تا درسم را بخوانم و اکنون نیز وضعیت همین است. باید از دکتر زادمهر تشکر ویژه کنم که در این راه واقعا به من کمک کرده و باعث شده تا هم درسم را ادامه بدهم و هم بسکتبال بازی کنم.

منبع: ایسنا

درباره ی گنجینه دندانپزشکی

همچنین ببینید

طنز دانشجویی

      الهام کاظمی حاجی دندانپزشکی ۹۲ بابل     از من اگر می‌پرسید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *