خانه > آخرین خبرها > سنجش صلاحیت دانش آموختگان دندانپزشکی دانشگاه‌های خارجی با آزمون ملی

سنجش صلاحیت دانش آموختگان دندانپزشکی دانشگاه‌های خارجی با آزمون ملی

ایسنا – دکتر سعید عسگری دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت در این نشست ضمن تشریح و تأکید بر اجرای مفاد آیین‌نامه‌های مصوب شورایعالی ارزشیابی در مورد دانش‌آموختگان خارج از کشور افزود:دانش‌آموختگان ورودی قبل از آگوست ۲۰۰۹ میلادی که آمار حکایت از کاهش تعداد آنها دارد، کماکان می‌باید در آزمون جایابی شرکت کنند. در مورد سایر دانش‌آموختگان دندانپزشکی نیز شرکت در آزمون ملی الزامی بوده و رأی سال جاری دیوان عدالت اداری، مصوبات و مقررات اعلام شده توسط مراجع ذیربط در وزارت بهداشت را تضمین کرده است.

دکتر سعید عسگری برگزاری این آزمون به صورت استاندارد در سه دانشکده فوق‌الاشاره را امری ضروری دانست و افزود: این آزمون باید به‌صورت شفاف، علمی و عادلانه برگزار شود و بتواند دانش‌آموختگان دارای مهارت و صلاحیت حرفه‌ای را به خوبی از داوطلبین فاقد این خصوصیات تمیز داده و مهم‌تر اینکه کرامت آزمون شوندگان را به خوبی حفظ کند.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت در این جلسه که در پژوهشکده علوم دندانپزشکی شهید بهشتی برگزار شد، بر لزوم انجام این آزمون در مراکز متعدد به دلیل تعداد فزاینده داوطلبین اشاره نموده و از تمامی برگزارکنندگان آزمون ملی در دوره‌های اول تا چهارم در دانشکده دندانپزشکی تهران تشکر کرد.

در این نشست بیش از ۳۰ نفر از اساتید دانشکده‌های دندانپزشکی حضور داشتند و نسبت به استاندارد نمودن محتوای عملی آزمون‌های پره‌کلینیک و کلینیک و همچنین چک‌لیست ارزشیابی و نمره دهی به آزمون شوندگان همفکری و اقدام کردند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

همایش ملی چای و دمنوش های گیاهی – ۹۶

  تاریخ شروع : چهارشنبه ۲۴ آبان ۹۶ Wed 15 November 17 تاریخ پایان : …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *