خانه > مجله دندانپزشکی > اخبار داخلی > فراخوان پذیرش دستیار تخصصی ارتودنسی شکاف لب و کام

فراخوان پذیرش دستیار تخصصی ارتودنسی شکاف لب و کام

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دستیار دوره تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) ارتودنسی شکاف لب و کام می‌پذیرد.

حسن قوامی، مدیر امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلام این خبر اظهار کرد: آخرین مهلت نام نویسی ۱۷ تیر ماه است وتاریخ امتحان کتبی و شفاهی این رشته هشتم شهریور خواهد بود.

قوامی خاطر نشان کرد: بر اساس اعلام مدیر گروه ارتودنسی دانشگاه علوم پزشکی مشهد این دوره حداقل ۱۲ ماهه و حداکثر ۱۸ ماهه خواهد بود و اعضای هیات علمی متخصص ارتودنسی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در اولویت پذیرش قرار دارند.

دکتر آرزو جهان بین، مدیر گروه ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت:  پس از پیگیری‌های مستمر معاونت آموزشی دانشگاه، ریاست و معاونت آموزشی دانشکده دندانپزشکی و به منظور تربیت نیروی متخصص و گسترش خدمات به بیماران شکاف کام و لب، وزارت بهداشت با راه‌اندازی فلوشیپ مذکور و پذیرش یک دانشجو از مهر ماه امسال موافقت کرد.

جهان‌بین با اشاره به اینکه شکاف کام و لب یکی از ناهنجاری‌های مادرزادی شایع به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: به دلیل ماهیت پیچیده این ناهنجاری، بیماران مبتلا نیاز به درمان‌های متعدد ارتودنسی و جراحی از سنین نوزادی تا بزرگسالی دارند.

استاد گروه ارتودنسی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: با توجه به اینکه در دوران دستیاری فرصت کافی برای آموزش کامل روش‌های درمانی بیماران خاص وجود ندارد، دانش‌آموختگان این رشته پس از فراغت از تحصیل از درمان این دسته از بیماران واهمه دارند.

جهان‌بین اظهار کرد: نبود مرکزی واحد برای پذیرش و درمان بیماران و از سوی دیگر نبود آموزش کافی متخصصان در دانشگاه‌ها موجب سردرگمی و بلاتکلیفی بیماران شده و به همین دلیل گاهی اوقات، درمان برای بیماران در زمان خاص خود انجام نمی‌شود و این مساله سبب پیچیده شدن معالجه این بیماران می‌شود.

مدیرگروه ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بزرگترین مرکز درمانی شرق و شمال شرق کشور به شمار می‌رود و هر ساله بیماران بسیاری از شهرهای مختلف کشور و ساکنین کشورهای همسایه برای درمان به کلینیک‌ها و مراکز درمانی این دانشگاه مراجعه می‌کنند، راه‌اندازی فلوشیپ ارتودنسی شکاف کام و لب در دانشکده دندانپزشکی مشهد که قدمتی ۳۰ ساله در این زمینه دارد و تربیت متخصصین ارتودنسی مجرب در زمینه درمان بیماران مبتلا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش وبدا، دکتر جهان بین با تاکید بر اینکه این نخستین دوره فلوشیپ ارتودنسی شکاف کام و لب در کشور است که در دانشکده دندانپزشکی راه‌اندازی می‌شود، اظهار امیدواری کرد که راه‌اندازی این رشته گام موثری در راستای تربیت نیروی متخصص و گسترش هر چه بیشتر خدمات به بیماران باشد.

منبع: ایسنا

درباره ی گنجینه دندانپزشکی

همچنین ببینید

هیچ مدرکی تحت عنوان زیبایی نداریم

قائم مقام معاونت نظارت سازمان نظام پزشکی گفت : سازمان نظام پزشکی در پروانه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *