خانه > اخبار تصویری > چرا عکاسی دندان برای کارتان مهم است؟

چرا عکاسی دندان برای کارتان مهم است؟

عکاسی همواره بخشی ارزشمند از دندانپزشکی در نظر گرفته شده است. با ظهور فن آوری دیجیتال، تصویربرداری آسان تر شده است. بسیاری از دندانپزشکان، با این حال، هنوز هم تمایلی به پیاده سازی عکاسی در شیوه های خود برای به دلایل مختلف ندارند از جمله: (۱) ارعاب و عدم آگاهی از تجهیزات عکاسی و تکنیک؛ (۲) وقفه در جریان کار؛ و در مواردی نادر، (۳) هزینه. مقالات متعددی منتشر شده است که انتخاب تجهیزات و تکنیک عکاسی را آموزش میدهد. از آنجا که تکنولوژی های جدید به طور مداوم در حال ظهور است، هزینه تجهیزات  همیشه در حال افزایش است. و با تمرین و کمی دانش فنی، هر دندانپزشک می تواند عکاسی را  با حداقل وقفه در درمان بیمار اجرا کند. در زیر ۱۰ دلیل که چرا عکاسی دندان باید بخشی از کار قرار گیرد عبارتند از:

 

دلیل شماره ۱

برنامه ریزی تشخیص و درمان

عکس داخل دهانی برای سوابق بیمار مهم هستند (نمودار، رادیوگرافی، مدل های مطالعه). آنها تصویر از عمق دندانهای بیمار را فراهم میکنند  که به راحتی قابل بررسی در مقایسه با سوابق دیگر بیمار است.

شکل. ۱A – ارائه عکس بیمار برای طول قدامی تاج فک بالا . عکسی که اجازه می دهد تا دندانپزشک به تجزیه و تحلیل انتقادی موقعیت انسیزال لبه، شکل دندان / نسبت، و اوج لثه بپردازد.

شکل. ۱B – یک کنتراست سیاه و سفید  برای نشان دادن بخش قدامی فک بالا استفاده می شود.

 

دلیل شماره ۲
آموزش  پیشرفته
بیمار و ارتباطات

تصاویر دقیق نشان دهنده آناتومی، مراحل مختلف جراحی، مواد و موارد تکمیل بشده در تشخیص و درمان پیشنهادی و در نتیجه بهبود درک و  پذیرش توسط بیمار است.

شکل. ۲A – ارائه آموزش به بیمار و بحث در مورد مزایای حفظ سوکت و عواقب ناشی از حفظ سوکت

ارائه آموزش به بیمار و بحث در مورد مزایای حفظ سوکت و عواقب ناشی از حفظ سوکت نیست

 

دلیل شماره ۳
اسناد حقوقی

کابوس هر دندانپزشک طرح دعوی در دادگاه قصور است. مستندات عکس مناسب ممکن است بدرفتاری با یک بیمار کمک کند، از سوی دیگر، دفاع از یک همکار که درمان مناسب را فراهم کرده است و یا شاید حتی ممکن است خودتان را نجات دهد!

شکل. ۳A، ۳B – ضایعات پریودنتال کشف شده در حین عمل جراحی پس از درمان سنتی ارتودنسی

دلیل شماره ۴
تایید بیمه

رسم نمودار های پریودنتال، رادیوگرافی، و یا روایت بیماری قبل از پرداخت مزایای مورد نیاز توسط شرکت های بیمه نیاز است. به عنوان مثال،درمان نقص mucogingival که در آن بافت متصل ناکافی و / یا کشش فرنوم اغلب  به دلیل اینکه رادیوگرافی و نمودار انجام بافت را نشان نمی دهد مورد مناقشه است. یک عکس می تواند در این مورد کمک کننده باشد.

شکل. ۴A – نقص بازگشتی با عدم اتصال بافت متصل

۴B – عکس از همان منطقه نشان دهنده کشش فرنوم

 

دلیل شماره ۵
مشاوره تخصصی / ارجاع

نمودار، رادیوگرافی، و گزارش نوشته شده به معنای سنتی است که ما به بیماران و پزشکان دیگر معرفی میکنیم. عکس معرفی یک بعد کاملا جدید به گزارش های ماست. در زمینه آسیب شناسی دهان، که در آن ضایعات ممکن است خود مبهم باشند، یک تاریخچه کامل همراه با یک عکس با وضوح بالا ممکن است برای یک مشاوره  با یک آسیب شناس کافی باشد.

شکل. ۵A – مرز جانبی راست زبان:  زگیل لکوپلاکیا

شکل. ۵B – باکال خلفی چپ خط الراس در فک پایین: MRONJ

شکل. ۵C – بهبود عادی یک هفته پس از پیوند سوکت

دلیل شماره ۶
ارتباطات آزمایشگاهی

برای انجام کارهای پروتز لابراتوار باید بتواند یک قالب فیزیکی مطلوب به بیمار ارائه دهد. یک عکس رنگی می تواند اطلاعات مورد نیاز برای ایجاد یک ترمیم نهایی با رنگ دقیق تر و باارزش تری، فراهم  کند.

شکل. ۶A –  مدل مطالعه آزمایشگاهی

شکل ۶B نمای جلو از عکاسی دندان بیمار

 

دلیل شماره ۷
تبلیغات حرفه ای / بازاریابی

عکس تصاویر قبل و بعد بیمار ابزار قدرتمندی است که می تواند موجب ایجاد انگیزه و تحریک بیماران به دنبال یک طرح درمان باشد، در حالی که نمایشگاه مجموعه ای از مهارت خاص شما نیز هست. بسیاری از وب سایت ها  با تصاویر قبل / بعد از عکس های بیمار بسیار مورد توجه اند

شکل. ۷A – مشکل در دندان خلفی چپ

شکل. ۷B – توانبخشی با ایمپلنت های دندانی

شکل. ۷C – بازگشت، عدم اتصال بافت ، کشش فرنوم

  شکل. ۷D – پس از پیوند بافت نرم با پوشش ریشه، افزایش بافت متصل  و آواره کشش عضلانی

 

دلیل شماره ۸
آموزش حرفه ای

متن به تنهایی اغلب در توصیف مفاهیم دندان و یا اعمال جراحی خاص، مانند طراحی برش، آماده سازی استئوتومی برای قرار دادن ایمپلنت، و یا تکنیک های بخیه زدن ناکافی است. عکس ارزش هزار کلمه، و جرقه علاقه و بحث را دارد.

شکل. ۸A – آماده سازی استئوتومی نهایی استخوان interradicular برای قرار دادن ایمپلنت فوری

شکل. ۸B – آماده سازی دندان و قرار دادن آتل های داخل

 

دلیل شماره ۹
خودآموزی / بهبود

ما به طور مستمر در سراسر زندگی حرفه ای به دنبال یادگیری هستیم. دوره های آموزشی، سمینارها، و دیگر اشکال آموزش مداوم وسایل مهم آموزشی است، اما من معتقدم که ما بیشتر از تجربیات خودمان یاد می گیریم. عکاسی جراحی اجازه می دهد تاهمه چیز را از طراحی برش، حد فاصل استخوان، قرار دادن ایمپلنت، بخیه زدن، و مدیریت فلپ بتوان دید. عکس ها دروغ نمی گویند، و صادق اند خود ارزیابی ما کمک می کند به منظور در بهبود کیفیت خدمات به بیماران خودتلاش کنیم.

شکل. ۹A – پین موازی قرار داده شده در ایمپلنت موقعیت خوبی M-D را نشان می دهد اما در آینه نیز نمایش تمایل باکال اندک است.

شکل. ۹B – گیرنده آماده سازی سایت برای پیوند بافت نرم نشان می دهد که برش افقی ممکن است بیش از حد تاج باشد.

 

دلیل شماره ۱۰
فلسفه درمان و اخلاق کار

تشویق کردن برای انجام عکاسی و انتشار آن قوانین خودش را هم دارد. حذف خون، بزاق، و غیره از عکس با توجه به زمان تمیز کردن محل جراحی برای عکس نیاز به صبر و توجه و زحمت دارد. من معتقدم که این نگرش آنها به اجرای عمل جراحی در بالاترین سطح سوق میدهد.  تمرین دندانپزشکی به عنوان کار روزانه باید بگونه ای باشد که گویی  قرار است عکس در یک مجله مشهور دندانپزشکی منتشر شود،  مشاهده و نقد توسط همکاران لازمه کار است. بنابراین از خودتان بپرسید، “آیا کار من به اندازه کافی خوب هست که اقدام به عکس گرفتن کنم؟”

 

درباره ی دکتر فدایی

همچنین ببینید

لوگوهای دندانپزشکی چه پیامی دارند؟

شما یک دندانپزشک هستید پس باید لوگویی که انتخاب میکنیدطرح دندان باشد درست است؟ بخصوص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *