خانه > اخبار تصویری > چهره های دندانپزشک

چهره های دندانپزشک

چه کسی می گوید دندانپزشکی هیجان انگیز نیست؟ حرفه شریف ما قلب های زیادی را تسخیر کرده است. آدم مشهورهای زیادی هستند که امروزه شهرتشان به خاطر هنر دوم یعنی بازیگری،ورزشکار،اختراع و یا… میباشد اما عمرا اگر به ذهنتان خطور کند که همه دندانپزشک هم هستند!!!

در زیر لیست کوچکی را برایتان اورده ایم که به  خودی خود جذاب است:

 

ادگار بوکانان:

edgar_buchanan-e1357701130496

این بازیگر و شخصیت محبوب قبل از رفتن به کالیفرنیا در سال ۱۹۳۹  دندانپزشک بوده است. اگرچه او در فیلم های بیشماری ساره ظاهر شد اما عمدتا به خاطر نقش های کمدی در فیلم هایی چون  “Petticoat Junction,” “Green Acres” و “The Beverly Hillbillies.”  در ۱۹۶۰ به شهرت رسید. و نهایتا حرفه دندانپزشکی را ترک کرد.

جان هنری (دوک) هالیدی :

dholliday

شما ممکن است دوک را به خاطر تیراندازی معروفش در O.K. Corral به خاطر بیاورید. اما در واقع او در پنسیلولنیا دندانپزشکی آموخت و در آتلانتا کسب و کار نیمه رونق یافته ای راه انداخت تا اینکه پس از مدت کوتاهی هالیدی دچار بیماری سل شد.

 

مارک اسپیتز:

marks

بسیاری از ما می دانیم که مارک اسپیتز پس از شکستن رکورد در طول سال ۱۹۷۲ بازی های المپیک ۷ مدال طلا را به دست آورد اما شاید بسیاری از شما ندانید که قبلتر به دانشکده دندانپزشکی میرفت تا اینکه برای شنای المپیک انتخاب شد.

 

زین گری:

zgrey

اگر شما از طرفداران  رمان های غربی باشید،  زین گری برایتان غریبه نیست. او قبل از نوشتن بیش از ۸۰ کتاب،  یک دندانپزشک شاغل در نیویورک بود. اما پس از تجربه اولین عشق به سراغ نویسندگی رفت و این حرفه را رها کرد. او یکی از اولین نویسندگان میلیونر تاریخ است.

 

توماس ولش:

thomas_bramwell_welch-150x150

جالب است بدانید خالق یک شرکت متخصص در آب میوه قند لادن همچنین یک دندانپزشک بود، این دقیقا همان چیزی است که با توماس ولش اتفاق افتاده است. بنیانگذار ولش دندانپزشک بود قبل از اینکه به خاطر بد نامی برای اختراع یک فرایند پاستوریزاسیون برای آب انگور بازنشسته شود. قصد ولش ایجاد  شراب های غیر الکلی بود که می تواند در سوگند کلیسا استفاده شود.

مایل هنری دیویس:

trumpet

 پدر مایلز دیویس، که مسلما یکی از معروف ترین نوازندگان و با نفوذترینشان از صد سال گذشته، در واقع یک دندانپزشک بود. حتما میپرسید آیا مایل جونیور  وسوسه نشد که به حرفه پدرش روی بیاورد؟ خوشحالیم که اینگونه نشد. مایل پدر برای پسرش اولین ترومپت را زمانی که او یک پسر کوچک بود خریداری کرد .

پل ریور:

paul-revere-large

این قهرمان معروف انقلابی که نیمه شب بعد از جنگ کنکورد و Lexington به میان مردم آمد و همه فریاد میزند: “بریتانیا می آید! بریتانیا می آید! “اگر او شغل روزانه خود را تبلیغ میکرد، احتمالا همه میگفتند:”دندانپزشک میآید” … او برای ساخت دندان مصنوعی برای بیماران خود شناخته شده بود.

درباره ی دکتر فدایی

همچنین ببینید

لوگوهای دندانپزشکی چه پیامی دارند؟

شما یک دندانپزشک هستید پس باید لوگویی که انتخاب میکنیدطرح دندان باشد درست است؟ بخصوص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *